De A12-viaducten kunnen het niet meer aan
Stalen betonwapening veroudert sneller dan gepland
Zware vrachtvoertuigen -zwaarder dan 45 ton-, mogen vanaf 19 december 2024 niet meer over de A12-viaducten.
De A12-viaducten knooppunt Velperbroek ten oosten van Arnhem kunnen zware vrachtvoertuigen niet meer voldoende veilig dragen. Uit onderzoek blijkt dat de stalen wapening in het beton, zoals in het verleden is ontworpen, sneller veroudert dan gepland. Om de veiligheid op het viaduct te waarborgen, neemt Rijkswaterstaat maatregelen. Vanaf donderdagochtend 19 december mag verkeer zwaarder dan 45 ton niet meer over deze A12-viaducten rijden.
Om de veiligheid op het viaduct te waarborgen, nemen we maatregelen. Vanaf donderdagochtend 19 december 2024 mag verkeer zwaarder dan 45 ton, zoals vrachtwagens met zware ladingen, niet meer over deze A12-viaducten rijden. Verder gaan we binnen enkele maanden een ondersteuningsconstructie onder de viaducten plaatsen als extra veiligheidsmaatregel.
Maatregelen A12
De gewichtsbeperking wordt met borden naast de A12 aangegeven. Bij het knooppunt Velperbroek rijdt het zware verkeer van de A12 af en kan via de rotonde in het knooppunt, het zogenaamde Velperbroek-circuit, weer de A12 oprijden. Als extra veiligheidsmaatregel gaan we binnen enkele maanden een ondersteuningsconstructie plaatsen onder de viaducten. Dit kan niet direct omdat de constructie nog moet worden ontworpen.
Knooppunt Velperbroek
Dagelijks rijden gemiddeld 65.000 voertuigen over de A12-viaducten in knooppunt Velperbroek ten oosten van Arnhem. De gewichtsbeperking treft ongeveer 1.000 voertuigen zwaarder dan 45 ton gemiddeld per werkdag. Knooppunt Velperbroek is een belangrijke schakel in het wegennetwerk in Gelderland.
Liemers-Achterhoek nieuws
Lees het laatste nieuws uit de regio Liemers-Achterhoek.
Kennis delen we graag, want daar worden we allemaal sterker van. In onze kennisbank met nieuwsbrieven en artikelen vindt u allerlei waardevolle informatie.
Artikelen uit Liemers-Achterhoek