Home » Nieuws Rivierenland » Van schip naar weg: Van Berkel Logistics

Van Berkel Logistics

Van schip naar weg:

OCT Tiel, Logistics Valley Rivierenland en VNO-NCW hielden 27 juni een bijeenkomst op de containerterminal van Van Berkel Logistics op Medel. Zo’n zestig ondernemers waren present.

De deelnemers kregen in kleine groepen een rondleiding over de terminal, waar dagelijks 400 tot 500 containers worden aan- en afgevoerd. De Van Berkel Groep is een Veghels familiebedrijf met vier terminals, vertelde manager customer relations Maike de Bruijn. Het werd in 1955 opgericht en behandelt tegenwoordig per jaar zo’n 85.000 containers. Sinds begin januari is de Tielse terminal van CTU-Pouwgroep overgenomen. Van Berkel heeft eigen schepen in de vaart voor distributie en transport vanaf de Rotterdamse haven en via de terminals naar klanten. Daarnaast maakt het bedrijf gebruik van zo’n zeventig combinaties voor het bezorgen van containers, naast nog eens 35 charters.
Ondernemers Coöperatie Tiel (OCT) heeft heuglijk nieuws, vertelde voorzitter Jan Pieter van Woerekom. “Het Rijk heeft met Tiel een regiodeal ingezet, met dat geld kunnen bedrijven op Medel en Kellen worden voorzien van een busverbinding.”

Namens Logistics Valley deelde projectleider Elise Gerritsen ook het laatste nieuws met de aanwezigen. “Er komt op 11 oktober een Logistiekdag waarop we jeugd kennis laten maken met banen in logistiek en transport. We verwachten zo’n duizend bezoekers. Daarnaast hebben we als nieuw project voor logistiekers elektrische trekkers beschikbaar. Middels een speciaal arrangement kunnen ze een week lang uitproberen wat elektrisch rijden voor hun onderneming betekent. Daarbij kunnen ze kiezen uit drie merken.”

De bijeenkomst was ook bedoeld om te kunnen netwerken, en van die gelegenheid maakten de aanwezigen ruim gebruik.

Rivierenland nieuws

Lees het laatste nieuws uit de regio Rivierenland.

Kennis delen we graag, want daar worden we allemaal sterker van. In onze kennisbank met nieuwsbrieven en artikelen vindt u allerlei waardevolle informatie.

BERICHT

Subsidie duurzaam vervoer per schip

Twee tot drie afvaarten per dag op vaste routes tussen de zeehavens en de vier containerterminals van Van Berkel Logistics leveren een recordaantal bespaarde snelwegkilometers op. Een subsidie maakt dat nu voordeliger.

2025 aug Van Berkel Tiel 1

BERICHT

Event #StrongLogistics | 1 dagdeel | 2 locaties Logistics Valley

Houd transportcriminaliteit buiten de deur! Transportcriminaliteit ís geen ver-van-je-bed-show meer – je weet hoe groot de risico’s zijn. Toch ondernemen veel bedrijven nog geen actie, terwijl één incident genoeg is [...]
Afbeelding uitnodiging

Artikelen uit Rivierenland

Top artikelen uit de regio Rivierenland.

Artikel

Verduurzamen en verslimmen – Regiodeal Fruitdelta Rivierenland

Home » Nieuws Rivierenland » Van schip naar weg: Van Berkel Logistics Regiodeal Fruitdelta Rivierenland Verduurzamen en verslimmen Eind oktober dienden wij voor onze regio een Regio Deal aanvraag in [...]

Artikel

‘Logistiek belangrijk voor Gelderland’

Gedeputeerde Klaas Ruitenberg vindt het ‘inherent aan de energietransitie dat de overheid de logistiek ondersteunt’. (Logistiek Café Rivierenland, juli 2024)