Nieuwe partner
Snellaadplein Watthub Geldermalsen
Einde middag en in de nacht: bij WattHub in Geldermalsen staan elektrische voertuigen te laden. “De transportsector en de bouw weten ons al vanaf het begin te vinden. En onze klandizie groeit”, zegt Ludovic Schuit, locatieacquisitie manager van WattHub, dat onlangs partner werd van Logistics Valley Rivierenland.
Dat de bouwsector al veel elektrische voertuigen heeft, komt door een simpele regeling, stelt Schuit: “Het gebruik ervan zit in de bouwopdrachten tegenwoordig. Wie het meest kan laten zien aan fossiele energiebesparing, krijgt het project.” WattHub ligt naast de voormalige vuilstort in Geldermalsen, met drie windmolens en een fors veld zonnepanelen erop. “
WattHub laadt batterijen voor zware machines, bakwagens, bussen en trucks. “In een paar jaar is de techniek rond batterijen enorm ontwikkeld. Ik ben hier terechtgekomen via een bedrijf dat dat soort batterijen verhuurt. De nieuwste batterijen geven trucks een radius van zeker 500 kilometer. De 10 voets mobiele batterijcontainers zijn multi-inzetbaar, bijvoorbeeld ook voor bedrijven met een capaciteitsgebrek. En wat ook belangrijk is: ze zijn niet meer gemaakt van heel schaarse of vervuilende materialen en zonder kinderarbeid. Er zit lithium, ijzer en fosfaat in. “
WattHub zorgt ervoor, dat de chauffeurs, die zonder uitzondering vanaf een diesel komen, leren omgaan met de laadinstallatie. “We zien het ook wanneer ze met een lager vermogen laden. Dat verhelpen we heel snel. We hebben ook een plek voor ze waar ze koffie kunnen krijgen. Ze raken hun laad-angst allemaal kwijt. Dat is de angst om zonder stroom te komen zitten. Ze weten waar we zitten, dat we leveringszekerheid bieden. Voor elke doelgroep bieden we een goede laadervaring op maat.” Bovendien is het terrein met de laadpalen en batterijposities zo aangelegd dat trucks met oplegger er makkelijk kunnen manoeuvreren. “Voor de logistiek, die wat vaker komt bijladen, zijn prioriteitsposities bespreekbaar.”
WattHub haalt bijna 90 procent van de geleverde stroom uit de drie windmolens. “We kunnen op 10-20 megawatt rekenen, en is er geen zon en geen wind, dan hebben we een reguliere aansluiting van 2,8 megawatt. Meer en meer wordt op stroom gereden, het is een betrouwbare technologie, die betaalbaar is. WattHub is bezig met nieuwe vestigingen, want de vraag naar dit soort laadterreinen groeit hard. Daarbij haken we liefst in op grote bouwprojecten, of bedrijventerreinengoed. Dan heb je bij de start al een klant.”
Rivierenland nieuws
Lees het laatste nieuws uit de regio Rivierenland.
Kennis delen we graag, want daar worden we allemaal sterker van. In onze kennisbank met nieuwsbrieven en artikelen vindt u allerlei waardevolle informatie.
Artikelen uit Rivierenland